TIRANE

Kompozitori i shquar Avni Mula ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare. Lajmin e lidhur e dha vajza e tij, Inva me anë të postimi në rrjetet sociale, me anë të një postimi në Instagram.

“Gjigandi jonë fluturoi në Valsin e Perjetësisë!”- shkroi Inva. I pari që ngushëlloi familjen për humbjen e madhe ishte Ardit Gjebrea. Ai shkroi një statusi të ndjerë në Instagram për humbjen e kompozitorit të madh.

Tashmë u bashkuan në qiell!
Dhe unë kthehem në fëmijëri, kur muzika e Tij më dha emocionet e para:
“Kur këndoj për ty moj nënë”
“I ëmbël zëri i gjyshes”
“Për çdo vit në maj”
Sa shumë kujtime Avni Mula – paqe për Ty!
Ngushëllime @invamula “- shkruan Ardit Gjebrea në Instagram.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: