Është shuar masa e sigurimit për të dënuarin Burim Durakun, i akuzuar për veprën penale ‘Vrasje me Paramendim në Bashkëpunim”, mbrojtur me Avokat  Sokol Tahiraj.

Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Burim Duraku u arrestua më datë 20.12.2019 pasi kërkohej nga drejtësia greke. Në bazë të kërkesës së paraqitur nga mbrojtësi Sokol Tahiraj, Gjykata e Rrethit Gjyqësore Kukës ka pranuar kërkesën për shuarje e masës së sigurimit për arsye humbje e fuqisë së paraburgimit për tejkalim të afateve maksimale hetimore nga koha e përcaktuar në bazë të nenit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: