MEMALIAJ

Vatra e zjarrit në Zhulaj të Memaliaj është shuar pas 5 orësh betejë me flakët.

10 hektarë bimësi është djegur në kodrat e fshatit teksa gazetarja Brikena Metaj raporton për BalkanËeb se është bërë e mundur shpëtimi i ullishteve.

Pavarësisht terrenit malor e të pyllësuar, zjarrfikësit dhe punonjësit bashkiakë mundën të ndërhyjnë për të vendosur nën kontroll këtë vatër zjarri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb