Albumi i fundit i Harry Styles pati një sukses të madh ndërkombëtar, gjë që u pasqyrua edhe në të dhënat financiare të këngëtarit britanik.

Në veçanti, Styles thuhet se fitoi 105,000 £ në ditë vitin e kaluar falë albumit të tij të fundit, “Harry’s House”.

Albumi, i lëshuar fillimisht në maj 2022, ishte një sukses i madh komercial dhe kritik për ish-yllin 29-vjeçar të One Direction, siç ishte kënga e tij kryesore, ‘As It Was’, e cila ishte numri një me shitjet më të mëdha të vitit.

Sipas Sun, dokumentet e depozituara në Companies House tregojnë se Styles kishte një fitim prej 38.5 milionë funte, ndërsa asetet e tij të biznesit muzikor vlerësohen në 106 milionë funte.

Këto nuk përfshijnë shumën e madhe që ai pritet të ketë bërë nga turneu i madh i datës 169 në faza nëpër botë, me shumën që pritet të zbulohet vitin e ardhshëm.

Një burim i tha gazetës: “ Harry tani është një nga njerëzit më të paguar në muzikë. Shifrat flasin vetë. Ai është shumë i pasur dhe karriera e tij është ende në rritje”.

Kur grupi ‘One Direction’ u shpërbë, kishte pasiguri se si anëtarët do të shkonin si artistë solo.

Por Harry ka dëshmuar vlerën e tij. Ai po fiton më shumë para tani se kurrë. Numrat janë vërtet të vështirë për t’u kuptuar. Por ai ka punuar shumë dhe i është përkushtuar muzikës vitet e fundit. Prova jane rezultatet .”

Ndërkohë, këngëtari vitin e kaluar bleu një ndërtesë me vlerë 3.8 milionë funte në Maidstone, Angli dhe ka plane për ta kthyer atë në një çerdhe.

Ylli bleu ndërtesën spektakolare në dhjetor, e cila u “përdor si zyra”, duke e bërë më të lehtë shndërrimin e saj në një çerdhe.

Pas blerjes së pronës, ylli i popit fitues i Grammy pritet të marrë një pasuri çdo vit si pronar për sipërmarrjen e tij të re.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: