Padyshim që Manchester United është një nga klubet më të njohura në botë, duke numëruar miliona tifozë në të gjithë botën.

Ajo ka pasur një periudhë të artë, kur në krye të ekipit ka qenë Sir Alex Ferguson, nga vitet 1980 e deri në vitin 2013, duke fituar gjatë kësaj periudhe 20 kampionate. Por, pak e dinë që “Djajtë e Kuqë” kanë një tifoz të veçantë dhe ai është Kim Jong-un.

Sipas mediave ndërkombëtare, lideri suprem është një tifoz i flaktë it ë kuqve. Madje ai, në vitin 2015 ka urdhëruar televizionin shtetëror, të transmetonte vetëm ndeshjen e United.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb