Pamjet që shihni ngjasojnë me ato të ëndrrave.

Në pamje të parë, duket sikur është një liqen i mbushur me mijëra litra “coca cola”, por në fakt, kemi të bëjmë për një tjetër fenomen.

Liqeni i quajtur Araraquara, është i vendosur në Rio Grande do Norte.

Ngjyra kafe e errët që ka liqeni, është përftuar nga përqendrimi i lartë i jodit dhe hekurit, të kombinuara me një pigment nga rrënjët e pemëve të zonës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb