Aktualisht në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës po marrin shërbim 426 pacientë me koronavirus.

309 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 31 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore si dhe 319 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Aktualisht në Kosovë vijon procesi i vaksinimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: