844 pacientë me koronavirus po trajtohen aktualisht në spitalet e Kosovës.

QKUK njofton se 700 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, ndërkohë që 38 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 674 janë duke marrë trajtim me oksigjeno-terapisë.

Kujtojmë se sot në Kosovë nisi vaksinimi i të moshuarve në shtëpitë e pleqve, si dhe të të sëmurëve me dializë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: