Aktualisht në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 23 pacientë me COVID-19, ku 7 prej tyre paraqiten në gjendje të rëndë për jetën.

Përmes një komunikate për shtyp, mësohet se 17 pacientë ndodhen në oksigjeno-terapi.

“Aktualisht po trajtohen 23 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 17 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 7 pacientë është në gjendje më të rëndë”, -thuhet në komunikatë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: