Ndeshje e çmendur në “Elbasan Arena”. Gjashtë minuta pas avantazhit të Shqipërisë me Hysajn, Islanda ka barazuar sërish.

Ka qenë sërish Gylfi Sigurdson, që në zhvillimet e një goditjeje dënimi, ka gjuajtur pa u menduar dy herë në hyrje të zonës dhe ka mposhtur Strakoshën. Për t’u theksuar, edhe njëherë mefshtësia e mbrojtjes kuqezi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb