Komisioni i Sigurisë me shumicë votash ka rrëzuar dekretin e Metës për kthim në Kuvend të ligjit për ‘’Policinë e Shtetit.

Në mbledhje vetëm Murrizi ishte pro dekretit të Metës ndërsa gjithë anëtarët e tjerë të Komisionit, shumica të mazhorancës së PS votuan kundër, mes tyre Ermonela Felaj, Antoneta Dhima, Sadi Vorpsi, Xhemal Qefalia etj.

Tashmë ky ligj duhet të kalojë edhe tek Komisioni i Ligjeve dhe më pas në Kuvend për t’u rivotuar. Gjithë debati për ndryshimet në këtë ligj qëndrojnë tek kompetencat e Policisë për të përgjuar, por që më pas ky term u zëvendësua me ‘mbikqyrje’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb