Ish-deputeti i Partisë Demokratike Mark Marku dhe gazetari Artan Hoxha janë përplasur ashpër teksa po komentonin zhvillimet e të shtunës pas protestës së dhunshme në selinë blu. Teksa gazetari po tregonte me kronologji ngjarjet e të shtunës, Mark Marku ka  ndërhyrë duke thënë se ngjarja po deformohet duke thënë me ironi se protestuesit poshtë nuk po hanin byrek dhe Basha i sulmoi.

Marku: Skemi ardh me të dëgjuar ty. E paska fajin Basha qe po sulmojnë ata? Sikur ata po hanin byrek aty dhe doli Basha e i sulmoi. Mos vazhdojmë kështu se është turp

Hoxha: Turp është që ju po cconi demokratët në këtë derexhe. Turp!

Marku: Mos ta deformojmë ngjarjen. Berisha kishte thirrur një protestë dhe ka një jave që tha se do ta merrte me dhunë dhe erdhi një grup.

(Ndërhyn Këllici)

Marku: Ju e keni nxitur dhunën

Këllici: Si e kemi nxit ne? Je mbyll në bunker

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: