Mesa duket e ardhmja e tij do të jetë në Angli, një rikthim në të shkuarën, por tashmë në një tjetër qytet. Pasi la Mançester Sitin në virin 2017 për të kaluar te Borusia e Dortmundit, Jadon Sanço mund të rikthehet sërish në ishull.

Sipas asaj që raporton Fichajes.net, ylli i verdhezinjve ka përfunduar në radarët e Liverpulit, me kampionët e Europës që janë në pole-position për të marrë 19-vjeçarin, që së fundmi nuk po kalon marrëdhënie të mira me ekipin. Liverpuli është ta “rrëmbejë” talentin anglez që në verë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb