Shteti Islamik sulmoi një burg të drejtuar nga kurdët në Sirinë verilindore, duke liruar bashkëmilitantë. Nuk dihej se sa prej tyre arritën të shpëtonin.

Një makinë bombë goditi hyrjen e burgut Ghwayran dhe një shpërthim i dytë ndodhi aty pranë përpara se ekstremistët e ISIS të sulmonin forcat kurde të sigurisë që ruanin objektin, tha Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb