Më 7 shkurt do të zhvillohen punimet për Asamblenë e Përgjithshme që këtë vit përkon me atë zgjedhore për Presidentin e FSHF-së dhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv. Fituesi për president zgjidhet me të paktën 44 vota që konsiderohet shumica e cilësuar.

Në rast se mungon kjo gjë, atëherë në votimin e dytë përfshihen ata kandidatë që kanë marrë numrin më të madh të votave. Në këtë raund fiton kandidati me numrin më të madh të votave, pra, me shumicë të thjeshtë.

ANËTARËT
Nga 66 anëtarët e Asamblesë, 54 janë klube futbolli dhe 12 shoqata sportive si, për shembull, Shoqata e Trajnerëve, e Mjekëve Sportivë, Arbitrave të Futbollit, etj. Por, prej disa vitesh, disa klube kanë filluar të privatizohen. Nga ana tjetër, kemi ende klube në varësi të pushtetit lokal, pra bashki që administrojnë ekipet e futbollit

Ada
Besëlidhja
Bilisht Sport
Bylis
FC Besa
FC Gramozi
FC Lushnja
FK Apolonia
FK Dinamo
FK Elbasani
FK Kamza
FK Këlcyra
FK Kukësi
FK Memaliaj
FK Skrapari 2006
FK Sukthi
FK Tërbuni
FK Tomori 1923
Flamurtari FC
Iliria
KF Adriatiku Mamurras
KF Burreli
KF Butrinti
KF Delvina
KF Domosdova
KF Egnatia
KF Erzeni
KF Gramshi
KF Laçi
KF Maliqi
Fieri
KF Naftëtari
KF Pogradeci
KF Pojani
KF Poliçani
KF Shkumbini
KF Skënderbeu
KF Tepelena
KF Teuta
KF Tirana
KF Turbina
KF Vllaznia
KS Kastrioti
KS Korabi
KS Luftëtari
KS Sopoti
KS Vlora
KSSH Veleçiku
Luz i Vogël 2008
Olimpik FC
Partizani
Përmeti
SHS Albpetrol Patos
SK Himara
Shoqata e Trajnerëve
Shoqata e mjekëve sportivë
Shoqata e Arbitrave të Futbollit
Shoqata e Futsallit
Shoqata Rajonale Tiranë
Shoqata Rajonale Durrës
Shoqata Rajonale Shkodër
Shoqata Rajonale Elbasan
Shoqata Rajonale Fier
Shoqata Rajonale Korçë
Shoqata Rajonale Gjirokastër
Shoqata Rajonale Lezhë

Burimi:http://www.panorama.com.al/sport/anetaret-qe-do-te-zgjedhin-presidentin-e-ri-te-fshf-ja-kush-do-te-votoje-ne-asamble/

(BalkanWeb)

Etiketa: