Një anije argjentinase është gjetur në mes të një stuhie, me dallgë deri në pesë metra dhe erëra me shpejtësi të madhe, teksa është në një operacion shpëtimi për te gjetur një nëndetëse të zhdukur disa ditë më parë.


Janë këto kushtet ekstreme me të cilat po përballen disa njerëz, që po bënin kërkime nënujore në nëndetësen San Juan, për të cilët nuk ka lajme prej disa ditësh.

Kërkimet janë përqendruar në Atlantikun e Jugut por kushtet ekstreme të motit po e bëjnë shumë të vështirë përpjekjen për ti shpëtuar.
(da.xha/BalkanWeb)