Policia e Victoria, në Australi, ka publikuar një video që tregon momentin e shpëtimit të një gruaje që mbeti e bllokuar në binarë, pak momente para se të mbërrinte në metro.


Disa punëtorë të stacionit të Melburnit kanë dalluar që gruaja, sipas mediave lokale ishte e dehur dhe nuk arrinte të ngjitej në bordurë. Për fat të mirë tre burra e kanë tërhequr me forcë duke i shpëtuar asaj jetën.
(da.xha/BalkanWeb)