TIRANE – Ndërkohë që në të gjthë botën 8 marsi dita ndërkombëtare e gruas pritet me protesta, në vendion sot është një festë.

alketa

ermal-mamaqi

28685725_1347420632070599_26181411966812160_n

28958284_1347420655403930_3862189512033566720_n

28661305_1347420668737262_8767915365276581888_n

eneda-tarifa

klaudia

albana-osmani

 

Kjo ditë i dedikohet femrave dhe lumturisë së tyre. Disa për të ngritur zërin, të tjerë për të uruar femrat më të rëndësishme të jetës, çdo gjë që shohim sot janë fjalë dhe mesazhe që i dërgohen atyre.

Ja disa prej personazheve të njohur që nuk harrojnë të shprehin dashurinë dhe adhurimin për të shtrënjën nënë.
(BalkanWeb)