Papa Francesko ka vizituar këto ditë Sri Lankan dhe Filipinet. Në datat 12 dhe 19 janar, Ati i Shenjtë ka qëndruar në vendet aziatike duke mbajtur dhe fjalim para popullit që e priti me suhmë dashuri. Populli e priti me dashuri, por era që fryu ia ndërpreu disa herë fjalën pasi veladoni i fluturoi mbi kokë. (d.b/BalkanWeb)