SELANIK-Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi ishin pjesë e një grupi trafikimi të marijuanës dhe kokainës.


Mësohet se shqiptarët e arrestuar, identiteti i të cilëve nuk dihet, janë të moshave 31 vjeçe.

Gjatë kontrolli të ushtruar në banesën e tyre janë gjetur dhe sekuestruar 39 pako me 33 kg 497 gram marijuane, 6 pako me 311.2 gram kokaine, 4 peshore, materiale paketimi të drogës si dhe 7 celularë e 100 euro.
5ff9e9a3-17c3-4367-936c-35a9fe5fe12a

d75552d8-7bd7-4ba5-b580-e0351e6ddaf9
(ed.me/BalkanWeb)