ITALI- Një 32-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali, pas një aksidenti. ‘Ansa’ shkruan se ngjarja e rëndë që i mori jetën shqiptarit ndodhi në Pisa reth orës 3:15 të mëngjesit.

Mësohet se Sokol Balliu, teksa drejtonte mjetin me një pemë, duke i shkaktuar atij vdekjen.

Nga të dhënat paraprake, hetuesit mendojnë se Ballën mund ta ketë zënë gjumi dhe për pasojë ka humbur drejtimin e mjetit.

Sakaq, policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe rrethanave të aksidentit.
Incidenti stradali: auto contro albero, muore albanese

makina4

makina11
(ed.me/BalkanWeb)