TURQI- Mediat turke i bëjnë jehonë arrestimit të shqiptarit Met Kanani, të cilësuar si “baron droge”.
shqiptari
Siç shkuan “Superhaber”, shqiptari është kapur gjatë një operacioni të anti-drogës së Stambollit, teksa mbikëqyrte ardhjen e ngarkesës përmes detit në brigjet pranë Bodrumit, bashkë me 10 persona të tjerë.
resize_20180322_2_29387098_31934447
Operacioni i policisë trke u finalizua në qytetin e Muglas, ku në një magazinë janë konfiskuar 1.1 ton hashash me vlerë 53 milion euro.
resize_20180322_2_29387098_31934448
Operacioni u krye në bazë të informacioneve të ardhura nga pala shqiptare. Grupi shqiptar kishte një rol kyç të trafikimit të drogave të llojeve të ndryshme nga vendet e Lindjes së Mesme drejt Europës përmes Turqisë dhe Shqipërisë.
20180322_2_29387098_31934450
Sipas mediave turke Met Kanani po hetohet për lidhjet e tij me trafikun ndërkombëtar droge.
content_arnavut-met-kanani-ve-cetesine-buyuk-darbe-tam-1-ton-100-kilo-video_XR060g88b66Hdr7

(m.a/BalkanWeb)

Etiketa: