Legjendat e futbollit botëror si Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Diego Maradona janë portretizuar me uniforma ushtarake historike.

Maradona pikture

Ata janë bërë pjesë e ekspozitës së portreteve në Shën Peterburg, për Kupën e Botës.
Futbollistët janë shndërruar në ikona të epokës moderne dhe për këtë arsye është çelur ekspozita “Si Zotët”, që do të qëndrojë e hapur deri në përfundimin e Botërorit “Rusi 2018”, shkruan atsh.

rusi-8

rusi-7

rusi-6

rusi-5

rusi-4

 

rusi-2

rusi-1