SHBA – Super modelja Gisele Bundschen , e cila për 15 vjet ka qënë më e paguara në botë është “rrëzuar” nga froni. Vendin e saj zyrtarisht e ka zënë Kendall Jenner, e cila ka fituar vendin e parë si modelja më e paguar në botë.


 Kendall Jenner

kendellll

Sipas ‘Forbes’, të ardhurat e Jenner për këtë vit kanë kapur shifrën e 22 milionë dollarëve, të cilat kryesisht janë fituar nga marrëveshjet me Estee Lauder, La Perla dhe Adidas.

përveç këtyre, Jenner fiton para edhe nga linja e saj e veshjeve, që e ka me motrën e saj Kendall + Jenner, nga shoë-i televiziv që e ka me familjen e saj, si dhe fiton para edhe nga 85 milionë ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Gisele Bundschen

zhizle

Kendall Jenner, e cila është vetëm 22 vjeçe, besohet që shumicën e të ardhurave i ka nga rrjetet sociale. Sa i përket modeles Bundschen, ajo këtë vit është renditur e dyta me të ardhura vjetore prej 17.5 milionë dollarëve, pasuar nga vendi i tretë në të cilën gjendet Chrissy Teigen me rreth 14 milionë dollarë të ardhura vjetore.

Chrissy Teigen 

kristiii
(BalkanWeb)