Dashi
Ja se çfarë po ndodh me ju, gjatë ditës mendoni për dashurisë dhe gjatë natës mendja juaj krijuese përpunon ide të shkëlqyera, të cilat kanë zbatim të vazhdueshëm. Dhe më e bukura është se ndiheni në formë, edhe pse keni sforcim të trupit dhe mendjes gjatë veprimtarisë suaj.

Demi
Mosmarrëveshjet në familje në mëngjes do të zgjidhen nga pasditja, falë dashurisë. Armëpushimi do të nënshkruhet para një akullore të shijshme, me ngjyra të ndezura ashtu si personaliteti juaj i hareshëm.

Binjakët
Kini kujdes që të mos nënshkruani kontrata që nuk ju përshtaten. Në lidhje me një çështje delikate kërkojini ndihmë një kolegu me më shumë përvojë, i cili do t’ju mbështesë. Për sa i përket jetës së çiftit, sot partneri do të jetë në qendër të vëmendjes.

Gaforrja
Gjatë mëngjesit do të jeni tërësisht të zhytur në punë, pastaj gjatë pasdites, me ndryshimin e Hënës, do të jetë partneri që do t’ju thithë të gjithë energjitë tuaja. Mbrëmjen do ta kaloni të qetë, pasi të keni mposhtur lodhjen me dashuri.

Luani
Do të keni ditë të mrekullueshme përderisa Hëna është në anën e juaj, dhe më pas gjatë ditës do të bëjë që të jeni më entuziast dhe më të hareshëm. Shijojini këtë ditë sa më shumë të mundeni dhe mos e lini t’ju ikë.

Virgjëresha
Do të ndërmerrni projekte dhe investime të rëndësishme, por me kusht që të kryhen në kohën e duhur, në të kundërt mund të mos arrini rezultatet e duhura. Veproni gjithmonë me logjikë, asnjë veprim i detyruar nuk të çon drejt suksesit.

Peshorja
Do të kaloni një ditë të hareshme me miqtë, dhe do të keni bashkëpunim të ngushtë me kolegët. Do të jeni të sjellshëm dhe të edukuar me të gjithë që takoni sot. Ndërkaq në mbrëmje do t’ju mbërthejë lodhja aq shumë sa do t’ju zërë gjumi ndërsa shikoni një film.

Akrepi
Gjatë gjithë mëngjesit do të jeni të ngarkuar me shumë projekte dhe do të bëni shumë punë, por pa arritur rezultatin e dëshiruar. Por nga ana tjetër mbrëmja do të jetë e qetë, ndërsa Hëna nxit një miqësi që të kthehet në diçka më shumë.

Shigjetari
Hëna mike ju mbështet gjatë gjithë mëngjesit, duke bërë që të përqendroheni në komunikimin dhe fitim. Do të keni jetë sociale intensive dhe të përmbushur. Me një agjendë kaq të mbushur kontakte dhe takime, nuk mund të humbisni asnjë minutë!

Bricjapi
Mëngjesi nis i zymtë, po humori do t’ju rikthehet gjatë pasdites nga Hëna, duke ua bërë pjesën tjetër të ditës më romantike. Me partnerin tuaj do të keni harmoni. Edhe këtë herë do të mbyllni një sy ndaj defekteve të vogla të partnerit.

Ujori
Do të jeni në formë shumë të mirë, nën ndikimin e Hënës së Ajrit që fryn mbi zjarrin e Marsit dhe Uranit. Çfarë është thënë, është bërë! Plot gjallëri dhe të fuqishëm gjatë ditës, por të rraskapitur në mbrëmje: nuk është vetëm lodhje, ajo është edhe ndryshimi i Hënës.

Peshqit
Mëngjesin do ta keni të zënë më punë, fitime dhe shpenzime, por duke filluar nga orët e pasdites, me ndikimin e Hënës, çdo gjë do të ndryshojë në qiellin tuaj të brendshëm. Do të kaloni një mbrëmje të këndshme me miqtë ose vetëm me partnerin.

(BalkanWeb)

Etiketa: