NGA VJOLLCA KONGJONI*


Informaliteti në të bërit biznes në Shqipëri dhe mungesa e një konkurrence të ndershme ka qenë dhe mbetet një nga eksperiencat më të hidhura të kompanive të huaja. Dhomat e tregtisë dhe Industrisë Britanike dhe Amerikane thonë se lufta e ndërmarrë aktualisht nga qeveria është kërkuar prej kohësh pasi ka penalizuar bizneset që ushtrojnë aktivitet në vendin tonë.
(da.xha/BalkanWeb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb