Portieri i Egjiptit, Mohamed El-Shenaui, në përfundim të ndeshjes me Uruguain ka befasuar jo pak, duke refuzuar trofeun e “lojtarit më të mirë të takimit” që akordohet nga FIFA.


Episodi ka ndodhur teksa futbollisti po futej në brendësi të stadiumit. Zbulohet se arsyeja e këtij vendimi të Mohamed El-Shenaui ishte se trofeu kishte sponsor një komani birre, ç’ka është në kundërshtim me fenë myslimane.


(e.k/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb