DURRËS- Gjithçka është kthyer në mbeturina. Sendet personale, stilolapsi, atletet e bardha që i kishte veshur, një palë këpucë të kuqe në bagazhet e saj, një rimel për sytë. Kjo është pamja që të ofrohet pak orë pas aksidentit tragjik në autostradën Tiranë-Durrës, në hyrje të Maminasit ku pas mesnatës së kaluar ndodhi aksidenti tragjik që iu mori jetën dy personave, Bujar Agalliut, 60 vjeç dhe Elena Avdillarit, 23 vjeçe.

aksidenti 4

Gazetarja Klodjana Haxhiaj ka siguruar për “BalkanWeb” disa pamje nga vendi i ngjarjes, ku taksia me të cilën udhëtonin dy viktimat u godit nga një mjet tjetër dhe u përplas në rrethimin e një karburanti.

Të dy udhëtarët e taksisë humbën jetën në vend. 23-vjeçarja duhet të udhëtonte mbrëmjen e kalaur drejt Italisë por është kthyer në port nga policia. Ajo ka marrë një taksi për të udhëtuar drejt Tiranës por në hyrje të Maminasit ndodhi edhe aksidenti fatal.

aksidenti 2

aksidenti 3

Dëshmitarët treguan që goditja ka qenë shumë e fortë dhe ka shkaktuar panik dhe tek ata vetë që kanë pyetur veten se çfarë ndodhi. Policia ka identifikuar shoferin e makinës Fatjon Zhaporja që dyshohet se shkaktoi aksidentin dhe po negocion për dorëzimin e tij. Dyshohet se ai ka qenë bashkë me një tjetër person në makinë.

atletja durres

(m.k/BalkanWeb)

Etiketa: