KINE – Një aksident i tmerrshëm është regjistruar ditën e djeshme në një nga rrugët e Zhuhai, në Kinë, ku tre persona humbën jetën dhe shtatë mbetën të plagosur.

Shoferi i autobusi me në bord 33 persona humbi kontrollin e mjetit përpara se të hynte në tunel. Sic e shihni edhe në video mjeti pasi u përmbys bëri disa rrotullime dhe nga shpejtësia e madhe që kishte shumë prej pasagjerëve fluturuan nga dritaret. Nga aksidenti mbetën të plagosur shtatë opersona jashtë rrezikut oër jetën.
(BalkanWeb)

Etiketa: