TIRANE- Deputetët e PD-së, Sali Berisha dhe Flamur Noka janë ngritur në foltoren e Kuvendit dhe kanë nisur të përleshen me gardistët.

Reagimi i tyre ka ardhur pas fjalës së Taulant Ballës që prezantonte “nismën luledielli”.

Ndërsa Berisha bëhej gati të flistë pas Ballës, gardistët nuk e kanë lejuar pasi kryeparlamentari Ruçi nuk i kishte dhënë miratimin dhe kaq ka mjaftuar që ai i mbështetur nga Flamur Noka e të tjerë të shtyjnë gardistët.
berisha ndalohet32


berisha ndalohet32

Kaq ka mjaftuar që kryeparlamentari Ruçi të ndërpresë seancën.
(m.a/BalkanWeb)