Media francezet i kanë shkruar një artikull për çështjen “Tahiri” në Shqipëri.


Courrierdesbalkans.fr shkruan se hetimet janë në vijim dhe vetëm javën e kaluar në Greqi u kap një sasi e madhe droge, që sipas mediave greke është e miqve të ish-ministrit të Brendshëm.

“Pavarësisht nga presioni ndërkombëtar, qeveria e Edi Ramës bllokoi rastin Tahiri.

Kjo qeveri ka mbështetur ish-Ministrin e Punëve të Brendshme, të akuzuar për lidhje me trafikantët e drogës. Ndërsa hetimi vazhdon, arrestime të mëdha u bënë javën e kaluar në Greqi”, shkruhet tek Courrierdesbalkans.fr

asdgha

(e.f/BalkanWeb)