TIRANË – Dy makina me para janë grabitur mesditën e sotme në kryeqytet. Sipas raportimeve të para mjetet me para i përkasin një banke të nivelit të dytë.

Makinat u grabitën rrugës për në Rinas. Ndërkohë policia ka ngritur post-blloqe në Tiranë për kapjen e autorëve. Shuma e grabitur është e pa përcaktuar por dyshohet se sasia e parave që është grabitur të jetë nga 100 mijë euro deri në 2 milion euro, por asgjë e konfirmuar zyrtarisht.

Pesë autorët kanë thyer me mjete të forta një prej xhamave të makinës dhe nën kërcënimin e armëve kanë marrë thasët me para. Më pas ata kanë djegur makinën e tyre pasi grabitën paratë pranë urës së Limuthit, afër Qafë-Kasharit. Dyshohet të jetë i njëjti grup që kreu vjedhjen më 3 dhjetor 2015.

(e.f/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: