TIRANE – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani akordoi dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” për kuksianët, për kontributin që dhanë për shqiptarët e Kosovës në vitin 1999.


Kreu i shtetit e cilëson unike dhe të papërsëritshme pritjen që kuksianët u bënë kosovarëve.


“Mikpritja është pasuria që trashëguan shqiptarët. Ju sfiduat edhe skeptikët e kohës, meritoni të viheni në piedestal”- iu drejtua presidenti, kuksianëve.
(er.nu/BalkanWeb)


Etiketa: