FRANCE- Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës dje në paris, Francë, u prit në një takim zyrtar nga Presidenti francez, Emmanuel Macron.


Takimi, i cili u zhvillua në Pallatin Elysee, në Paris, cilësohet si mjaft i rëndësishëm për vendin tonë, pasi në tryezën e bisedimeve ishte qëndrimi i Francës në lidhje me procesin e integrimit të Shqipërisë, e cila është në pritje të një vendimi nga ana e vendeve të BE-së në muajin qershor për hapjen e negociatave.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, kryeministri Rama uron mirëmëngjes me një fotoalbum të takimit dje në Paris me Macron.

“Mirëmëngjes dhe me fotoalbumin e takimit dje në Paris me Presidentin Macron, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.
31576874_10155810546526523_4328323382115303424_n

32368265_10155810545961523_7907845278034558976_n

32370924_10155810546291523_2135968282333675520_n

32392159_10155810546016523_1420765775538421760_n

32507931_10155810546251523_4568215503373336576_n

32525927_10155810546261523_8878274253594558464_n

32541317_10155810546631523_1416755951121203200_n

32544073_10155810545971523_8704113862317703168_n

32706674_10155810545751523_5061503213262340096_n

32734087_10155810546651523_6275098844686450688_n

32776248_10155810546486523_7345064404590788608_n

32802186_10155810546466523_5580855542072475648_n
(BalkanWeb)