SHKODËR- Gjashtë persona të plagosur, një automjet dhe kati i parë i një ndërtese i shkatërruar. Ky është bilanci i një shpërthimi të fuqishëm që tronditi sot qytetin e Shkodrës. “BalkanWeb” sjell pamjet e para.

shperthim-tritoli-ne-shkoder


Dyshohet se eksplozivi i është vendosur një motociklete të ndaluar pranë një mjeti tip “Landrover” me targa AA 444 CX i parkuar para ndërtesës dy katëshe ku ndodhet edhe shoqata e pakicave serve. Katër nga të plagosurit kanë marrë plagë të lehta dhe ndodhen në Spitalin e Shkodrës, ndërsa dy të tjerë janë transportuar në Tiranë.

shperthim-tritoli-ne-shkoder-2

(m.k/BalkanWeb)

Etiketa: