Padyshim që fitorja e skuadrës së Zvicrës me rezultatin 2-1 përballë Serbisë, bëri krenarë shumë shqiptarë, pasi dy golat u shënuan nga Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Përveç fitores, në qendër të vëmendjes u bënë edhe veprimet e dy futbollistëve pas golave, ndërsa ‘provokonin’ serbët me shqiponjën.

Më poshtë po publikojmë disa nga fotot më pikante nga takimi i djeshëm për Kupën e Botës, Rusi 2018.
foto-1_1529707826-258380

foto-2_1529707826-8144031 (1)

foto-2_1529707826-8144031

foto-3_1529707826-4706925

foto-4_1529707826-4052020

foto-5_1529707826-5575570

foto-6_1529707826-9802905

foto-7_1529707856-2478080

foto-8_1529707856-6647795

foto-9_1529707856-3483763

foto-10_1529707856-3097484

foto-11_1529707856-1738144

foto-12_1529707856-7459593

foto-13_1529707856-7423164

foto-14_1529707856-8171514

foto-15_1529707856-7062421

foto-16_1529707856-2980357

foto-17_1529707856-5407087

foto-18_1529707856-350738

foto-19_1529707856-6061497

foto-20_1529707856-8420488
(ed.me/BalkanWeb)

Etiketa: