Ndeshja miqësore mes Kukësit dhe Fenerbaches nuk ka rezultuar e tillë edhe në fushën e lojës pasi pak para përfundimit të takimit mes skuadrave pasi konfrontime.


Gjithçka nisi për shkak të penalltisë të akorduar në fund me të cilën skuadra turke barazoi rezultatin në 2-2. Protagonistë të zënkës ishin dy portierët Volkan Demirel dhe Ervis Koçi, me turkun që nisi gjithçka duke shtyrë shqiptarin.

Kjo nuk u ka shpëtuar mediave turke të cilët në një farë mënyre kanë kritikuar Demirel.

Turkfutbol: Volkan Demirel zihet në ndeshje miqësore
turk
Futbolarena: Mbyllet me tension ndeshja me Kukësin
fut
Ajansspor: Volkan Demirel çmendet në ndeshjen kundër Kukësit
aja
Goalbien: Shumë tension në ndeshjen miqësore. Volkan nis sherr
goa

 

(e.k/BalkanWeb)

Etiketa: