TIRANE– Janë dashur disa minuta shi dhe breshër me intensitet të lartë që rrugët e Tiranës të bëhen të pakalueshme për këmbësorët dhe makinat.

Probleme janë shfaqur në disa rrugë të Tiranës, ndërsa në pamjet e publikuara nga BalkanWeb shfaqet situata në rrugën ‘Myslym Shyri’ pranë Drejtorisë së Policisë, në “Rrugën e Kavajës” në “Rugën e Elbasanit” si dhe rrugë e kryqezime të ndryshme të kryeqytetit.

Shoferët janë kapur në befasi dhe kanë qëndruar për disa minuta në rrugë duke krijuar trafik dhe kaos në qarkullimin e automjeteve.

Sipas Meteoalb, diametri i breshrit ne Tiranë është mesatarisht 1.5 cm dhe në disa raste deri 3 cm.

35943572_1680049582082342_6969083057693261824_n
shi-ne-tirane-1
shi-ne-tirane-1
35954976_451066881985820_7288314159895150592_n
35882498_451066925319149_3401519020740968448_n
35888634_451066911985817_5287874446760083456_n
35972578_451066885319153_2314981046057172992_n
(BalkanWeb)