Ajo që po përjetojnë njerëzit në Kroaci është unike pasi për herë të parë ekipi kombëtar i futbollit ka siguruar pjesëmarrjen në një finale të Botërorit.

Ekipi i drejtuar nga Dalic mundi 2-1 Anglinë në gjysmëfinale duke bërë që në të gjithë vendin të shpërthejë festa.

Për këtë arsye sot Kryeministrja dhe Ministria e vendit u paraqitën në mbledhjen e kabinetit qeveritar me bluza të ekipit kombëtar të futbollit.

Kujtojmë që në finale të dielën Kroacia do të ndeshet me Francën.

kroaci on Vidnews.

(BalkanWeb)