Sot është publikuar lista e këngëtarëve që do marrin pjesë ne festivalin e fundvitit në RTSH, fituesi i të cilit përfaqëson Shqipërinë në festivalin evropian ‘Eurovision’ që këtë vit mbahet në Lisbonë.

Ndryshe nga sa është folur në media se fituese mund të ishte këngëtarja Arilena Ara, kjo e fundit nuk është pjesë e festivalit. Ende nuk dihet arsyeja e këtij vendimi, që e ka bërë këngëtaren të tërhiqet nga gara për festivalin.

Lista e pjesëmarrësve:
Artemisa Mithi

Boiken Lako

David dhe Genc Tukiçi

Elton Deda

Ergi Bregu

Evans Rama

Eugent Bushpepa

Grupi “Akullthyesit”

Grupi “Lynx”

Grupi “Na”

Inest Neziri

Lorela Sejdini

Manjola Nallbani

Mariza Ikonomi

Orgesa Zaimi

Redon Makashi

Rezarta Smaja e Luis Ejlli

Stefi dhe Endri Prifti

Tahir Gjoci

Voltan Prodani

Xhesika Polo

(d.d/BalkanWeb)

Etiketa: