Ish-deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa ka publikuar një video, ku shihet se OBSh rekomandon testime masive të popullatës për shkak të koronavirusit, ndërsa Edi Rama e injoron këtë thirrje.

Hasa shprehet se ndërsa OBSH thotë se duhen sa më shumë testime, Edi Rama deklaron “vidhni” për aq kohë sa ka mbetur.

Postimi i ish-deputetit të Partisë Demokratike Endri Hasa:

OBSH: Testoni,Testoni,Testoni!

RAMA: Vidhni,Vidhni,Vidhni!

Situata agravohet çdo ditë sepse Edi Rama ka vetëm një mision të vjedhi ç’të mundet në aq kohë sa i ka mbetur!

Edi Rama dhe Ogerta Manastirliu nga Marsi deri më sot nuk investuan në pajisje testimesh dhe sa herë pajisjet në ISHP kanë difekt si këto ditë, testimi pothuajse bllokohet.

Vetëm 1 nga 3 pajisjet e testimit është sot në punë dhe mbi 4000 tampone presin të analizohen!

Në Elbasan të premten ndërruan jetë 6 të sëmurë me Covid-19 nga të cilët 3 i njihja dhe vetë, por sipas Ogertës kishte vetëm 1 vdekje dhe vetëm 1 infektim të ri!

Ky është krim dhe kriminelët e kanë vendin në burg!

Tik-Tak Tik-Tak

25 Prilli po afron!

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb