Në Qarkun Korçë gjatë gjithë natës ka patur reshje shiu dhe dëbore me intensitet mesatar si dhe dëborë në zonat +1250 m, të shoqëruara edhe me erë.
Në rrugën e Dardhës trashësia e dëborës është nga 5 cm – 8 cm.

Po punohet për Mirëmbajtje Dimërore me pastrim dëbore dhe kriposje. Kalimi i mjeteve nga km 7-13 rekomandohet me zinxhirë ose goma dimërore për mjetet e vogla në orët e paradites.

Kalimi i mjeteve në akset e tjera rrugore bëhet pa probleme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: