MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut po përjeton një situatë të vështirë me COVID-19 teksa raste të shumta dhe viktima shënohen ditë pas dite dhe bilanci rëndohet.

Shkupi si kryeqytet dhe qyteti më i populluar ka më shumë raste aktive momentalisht, 1 mijë e 876 raste, kurse pas vin Shtipi me 409, por më pas ndjekin 4 qytete shqiptare, Kumanova, Tetova, Gostivari dhe Struga.

Duket se edhe në qytetet shqiptare situata me COVID-19 është e rëndë dhe virusi mbetet aktiv.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb