TIRANË

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me situatën në Kakavijë.

Rama shprehet se kanë biseduar me zyrtarët grekë të cdo niveli, që përgjigjet për situatën në kufijtë e Greqisë.

  • foto galeri

Kreu i qeverisë thekson se përgjigja që është marrë ka qenë se e njëjta situatë paraqitet në të gjithë kufijtë e Greqisë, dmth edhe me shtete të tjera, jo vetëm me Shqipërinë.

“Gjatë gjihë ditës kemi bashkëpunuar me palën greke në çdo nivel. Kemi gjetur mirëluptim e gatishmëri dhe faktin është se e njëjta situatë është edhe në kufijtë e tjerë të Greqisë.

Faleminderit për vazhdimin e punës gjatë natës sot dhe lutemi mirëkuptimin e qytetarëve në vijim!”, shkruan Rama.

Situata në Kakavijë vazhdon të jetë problematike, ndërsa në kulmin e fluksit, radha e makinave shkoi mbi 20 kilometër.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb