Zjarret kanë përfshirë jugun e Shqipërisë, kryesisht qarkun e Gjirokastrës duket se  nuk njohin kufinj tokësorë.

Mediat greke raportojnë se pak momente më parë zjarri që po digjej në zonën e Shqipërisë hyri në territorin grek, në zonën e Limeri Filiates, një zonë të pyllëzuar dhe të paarritshme.

 

Mësohet se zjarri nuk përbën kërcënim për vendbanimet për momentin ndërsta shtatë automjete të Shërbimit Zjarrfikës me 17 zjarrfikës

janë vendosur në pikat kryesore .

 

(BalkanWeb)

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb