TIRANE

Ambasadorët duket se i janë rikthyer takimeve në selinë e PD. Gazetari Osman Stafa tha për ‘BalkanWeb’, se ambasadori gjerman Peter Zingraf ndodhet tashmë në selinë e Partisë Demokratike.

Zingraf është pritur pak çaste më parë në takim nga kryedemokrati Lulzim Basha. Mësohet se në  fokus të takimit janë zhvillimet politike në vend si edhe reforma zgjedhore.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb