Një debat i pazakontë ka përfshirë parlamentin e Britanisë së Madhe, teksa deputetët kanë shpërthyer në britma dhe janë shtrirë në sallë. Shkak për një debat të tillë është bërë mënyra se si dhe kur Britania do të ndahet nga Bashkimi Evropian.

Detyra e kryetarit John Bercow ka qenë mbajtja e qetësisë në sallë, i cili bënte gjatë gjithë kohës thirrje për qetësi.

Siç shihet edhe nga pamjet, deputetët nuk i kanë kursuer fyerjet, të bërtiturat dhe veprime të tjera aspak normale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb