Skandalet në familjen mbretërore duket se nuk kanë fund.

Ish -prezantuesi i Good Morning Britain Piers Morgan ka fituar gjyqin ndaj Megan Markle pasi hodhi poshtë legjitimitetin e pretendimeve të Markle ndaj Oprah Winfrey se ajo kishte tentuar vetëvrasjen.

Mësohet se pas lajmit Dukesha e Sussex ka lajmëruar avokatët e saj. Meghan dhe Harry personalisht paraqitën një ankesë kundër Piers në ITV dhe Ofcom ndaj deklaratave të tij.Ofcom konfirmoi në atë kohë: “Ne mund të konfirmojmë marrjen e një ankese standarde të bërë në emër të Dukeshës së Sussex.”
Por Ofcom sot tha se kufizimi i pikëpamjeve të forta të Piers Morgan do të ishte një “kufizim i pajustifikuar dhe drithërues i lirisë së shprehjes”.

Gazzi

Piers bëri komente përçmuese në lidhje me pretendimet e Meghan se kishte vuajtur me shëndetin e saj mendor . Ai madje pretendoi se nuk besonte se ajo kishte tentuar vetëvrasjen.

Pas fitores për fjalën e lirë, Piers tha se Meghan i shkroi shefit të tij në ITV Dame Carolyn Mc Call duke kërkuar “kokën në një pjatë ” , në një përpjekje për ta shkarkuar atë. Ingrid Seward, kryeredaktorja e Revistës Majesty, beson se ato komente në veçanti ishin të padrejta.

“Unë duhet të mendoj se ajo do të jetë e mërzitur sepse ai ishte jashtëzakonisht i vrazhdë me të,” tha ajo për The Sun.
“Unë absolutisht e kuptoj atë duke thënë se ajo po thoshte shumë të pavërteta, por ne nuk e dimë nëse ajo tentoi vetëvrasjen apo jo, kështu që unë nuk mendoj se është e drejtë.”

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: