Drejtoresha e një azili në Danimarkë është pushuar nga puna pasi u zbulua një skandal seksual.
Sisi Eibye u pushua pasi ishte në dijeni të ngjarjeve të ndodhura brenda azilit.

Sipas hetimit, një punonjëse vullnetare kishte kryer seks me të paktën tre djem të mitur brenda azilit.
Ndërkohë që hetimi në Langeland vazhdon, mendohet se ky nuk ka qenë rasti i vetëm.

Edhe dy punonjëse të azilit po hetohen pasi besohet se kanë përdhunuar djem të mitur.
Pas sulmeve seksuale nga azilkërkuesit dhjetorin e shkuar, duket se janë punonjësit ata që po kryejnë sulme seksuale.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: