GREQI

Zjarret janë kthyer tashmë në makthin e Greqisë dhe gjithë Mesdheut. Flakët filluan në një zonë pyjore teksa mësohet se aty afër ka pasur dhe një central elektrik me erë.

Po ashtu menjëherë është dhënë alarmi për evakuim dhe janë braktisur disa vendbanime, kryesisht fshatra.

44 zjarrfikës, 16 automjete, 2 grupe këmbësorësh dhe autoritet lokale që transportojnë ujë ndërsa 8 avionë dhe 7 helikopterë ndihmojnë nga ajri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb